Poznaj nas

Witamy Cię serdecznie na Naszym blogu! Jest Nam bardzo miło że tu trafiłeś. Mamy nadzieję, że zostaniesz dłużej i znajdziesz tu coś dla siebie!

Autorki bloga NieBoRak.jpg

Nazywam się Marta Małek i jestem współautorką bloga NIEBORAK, który ujrzał światło dzienne w czerwcu 2015 r. dzięki nieocenionej pomocy Moniki 🙂

Z zamiłowania i wykształcenia jestem fizjoterapeutą. W 2009 r ukończyłam studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Ostatnie kilka lat mojego życia to praca z pacjentami z problemami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz poszukiwanie swojego wyjątkowego miejsca w  tym zawodzie. Trwało to do czasu aż choroba nowotworowa pojawiła się w mojej rodzinie…

Wtedy też zdałam sobie sprawę jak wiele w tej dziedzinie rehabilitacji jest jeszcze do zrobienia oraz  że choć pewnie nie jest to łatwe, to właśnie  ja chcę to robić. Pacjenci z chorobą nowotworową i ich rodziny potrzebują wsparcia nie tylko lekarskiego ale również fizjoterapeutycznego, które jest bardzo trudno znaleźć przede wszystkim dlatego że brakuje wśród nas fizjoterapeutów specjalistów w dziedzinie onkologii. Długo panowało przekonanie, że nowotwór jest przeciwwskazaniem do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, nie wspominając już o pozostałych zabiegach fizjoterapeutycznych. Dlatego też tacy pacjenci nie często pojawiali się w gabinetach. Świat jednak zmierza do przodu a wraz z nim rozwija się nieustannie ta dziedzina fizjoterapii.  My natomiast możemy coraz skuteczniej pomagać w wielu problemach na każdym etapie choroby nowotworowej!

W czerwcu 2015 roku ukończyłam studia podyplomowe z zakresu rehabilitacji w onkologii z elementami psychoonkologii. Pojawienie się tego kierunku tylko utwierdza w przekonaniu jak wielka jest potrzeba rehabilitacji pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe.

W międzyczasie zaczęłam się interesować szeroko holistycznym podejściem do zdrowia człowieka. Czas poświęcony temu zagadnieniu otworzył mi oczy na wiele spraw. Najpierw trochę z konieczności a później coraz bardziej z przekonania zmieniłam w życiu bardzo wiele począwszy od nawyków a skończywszy na diecie. Część z tej wiedzy ma charakter uniwersalny i na pewno na bieżąco będę się chciała tą wiedzą dzielić.

M.

♦♦♦

Nazywam się Alicja Sulima i od stycznia 2016 r. jestem współautorką bloga NIEBORAK.

Początkowo z pewnego przypadku, a następnie z głębokim przekonaniem ukończyłam wyższe studia z dziedziny psychologii na Uniwersytecie Śląskim i od tego czasu z radością pracuję jako psycholog i psychoonkolog w jednym ze Śląskich szpitali somatycznych.

Moja praca ma charakter konsultacyjny, co oznacza, że zajmuję się badaniem pacjentów trafiających do szpitala zarówno z problemami z zakresu funkcjonowania poznawczego jak i zaburzeń lękowych, czy zaburzeń związanych z nastrojem. Większość mojej pracy skupiona jest jednak wokół oddziału onkologicznego, gdzie każdego dnia spotykam pacjentów skierowanych na chemioterapię. Obowiązki, które tam realizuję są dla mnie wyzwaniem, ale także pozwalają na zgromadzenie spostrzeżeń, którymi chciałabym się dzielić z pacjentami, dla których kontakt z psychologiem w trakcie leczenia nie jest szeroko dostępny.

Z racji zainteresowań zawodowych ukończyłam studia podyplomowe w zakresie psychoonkologii. Jestem także w trakcie poszerzenia kwalifikacji w zakresie prowadzenia terapii simontonowskiej, traktowanej na świecie jako jeden z głównych nurtów pracy z pacjentem onkologicznym i przewlekle chorymWiedza gromadzona przeze mnie w pracy i kursach specjalistycznych utwierdziła mnie w przekonaniu o konieczności poszerzania wsparcia psychologicznego nie tylko wobec pacjentów, ale także ich rodzin. Mam nadzieję, że moje artykuły na blogu okażą się pomocne i zaszczepią w czytelnikach wiarę w to, że nasza zdrowa postawa wobec choroby nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej sprytnego raka.

A.

 Pamiętaj proszę, że wszystko co tu znajdziesz ma tylko charakter informacyjny. Nie zastąpi porady lekarskiej lub konsultacji specjalistycznej.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s